خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

کم سن‌ و سال ترین شهید ایران در جیرفت

  یکی از افتخارات جنوب کرمان شهید حمید رضا رهبری ، کم سن و سال ترین شهید ایران می باشد که در بهشت زهرای جیرفت آرمیده است .متاسفانه مسئولین و مردم جیرفت هیچکدام هنوز نمی دانند که کم سن و سال ترین شهید ایران در این دیار کهن آرمیده است.

  شهید رهبریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس:یکی از افتخارات جنوب کرمان شهید حمید رضا رهبری ، کم سن و سال ترین شهید ایران می باشد که در بهشت زهرای جیرفت آرمیده است .متاسفانه مسئولین و مردم جیرفت هیچکدام هنوز نمی دانند که کم سن و سال ترین شهید ایران در این دیار کهن آرمیده است ، متاسفانه مسئولین و مردم جیرفت  هنوز نمی دانند که کم سن ترین شهید  ایران در این دیار کهن آرمیده است .

  حمید رضا رهبری که در روستای پایبندر ساردوئیه چشم به جهان گشود ، در سال ۶۵ با لبیک به فرمان پیر میکده عشق یعنی ۱۲ سال بعد از تولدش به جبهه های جنگ می رود و در کربلای ۵ شربت شهادت می نوشد

  همه گفته اند به یک گل بهار نمی شود من اما دیدم که چگونه گل نگاه تو ، ای ژاله صبحگاهی خزان سینه ام را بهار عشق آفرید . همه گفتند خورشید فقط در آسمان است اما من تو را دیدم شک کردم ، چرا که دیدم چگونه در کوچه های بی گذر دلتنگی عبور کردی و حاله ای از نور وجودت تاریکیها را از بین برد .

  گرچه بهار عمرت آنقدر کوتاه است که اگر دانه ای را در زمین بکاری ۱۲ بهار فقط شاخ و برگ و ریشه را از دل خاک بیرون می اورد . بهار کوتاه تو ، شاخ و برگهای نوشکفته ، با سایه های کوتاهش تا نیمه های دیوار زندگیت بالا نیامد .

  تو حتی نتوانستی قامت رعنایت را به بلندای روح آسمانیت در این دنیای خاکی به تمنای دیدگان مادرت رخ بنمایی . ای قوی سبک بال تو راه صد ساله را یک شبه طی کردی ، تو با ۱۲ بهار توانستی زیباترین گلستان را بیافرینی .

  مرور زندگی کوتاهت چنان انسان را متعجب می سازد ، وقتی که به پهنه وسیع دشت که تا  بینهایت کشیده شده می نگرم به عظمت روح انسان می رسم .انسانی چون تو که سرار وجودش بوی بهار می دهد ، شگفتی روح انسانها زمانی تجلی می یابد که زندگی تو را به تصویر نگاه کشند .

  از پدرت می پرسم چیزی جز گذشت ، ایثار و مهرورزی و از مادرت باز می گوید حمید ، فقط و فقط واژه حمید را ترجمان می کند .

  حمید جان تو  نمونه کامل یک انسان که به کمال می رسد ، اری کمال سن و سال ندارد نقطه عطفش ایمان به خدا و اخلاص در عمل .

  وصیت نامه تو که پانزده سطر بیش نیست انگار تمام واژه های زیبا بیانگر همه مکنونات قلبی توست که در یک شب خلوت کردی و بر روی کاغذ کاغذ نوشتی جز خدا که می داند چگونه شهادت را باور کردی .

  حمید رضا جز وارستگی و اخلاص که سراسر وجودت را پر کرده و هیچ پر و بالی تو را به این زیبایی به پرواز نمی آورد .

  منبع : دقیانوس


  این مطلب تا کنون 21 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : بهار ,حمید ,شهید ,آرمیده ,جیرفت ,کردی ,ترین شهید ,شهید ایران ,متاسفانه مسئولین ,مردم جیرفت ,هیچکدام هنوز ,مردم جیرفت هیچکدام ,زهرای جیرفت آرمیده ,بهشت زهرای جیرفت ,
  کم سن‌ و سال ترین شهید ایران در جیرفت

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر